×بستن تبلیغ

آموزش ویدیویی ساز دهنی – نحوه نشتن و بدست گرفتن سازدهنی کروماتیک

نحوه نشتن و بدست گرفتن سازدهنی کروماتیک

نحوه نشتن و بدست گرفتن سازدهنی کروماتیک

طرز صحیح نشتن در و یا ایستادن در زمان اجرای سازها بسیار مهم بوده و اگر در ابتدای راه آموزش یک ساز هستید به آن توجه ویژه ای داشته باشید و برای رسیدن به فرم مطلوبی که به شما آموزش داده می شود، وقت گذاشته و مسلط شوید.

اجرای ساز دهنی به دو صورت نشسته و ایستاده انجام می شود که اکثر نوازنده های سازدهنی حین اجرا از حالت ایستاده استفاده می کنند که به نظر می رسد در این حالت بدن فرم بهتری داشته و عملیات دم و بازدم راحتت انجام می گردد که در نتیجه آن تسلط بر ساز و اجرای ملودی است، اما شما برای تمرین هایتان می توانید از حالت نشته استفاده کنید.

کلا از هر حالتی چه نشسته و یا ایستاده استفاده می کنید، باید به راحتی بتوانید از دم و بازدم برای اجرای ملودی بهره بگیرید و به این نکته توجه ویژه داشته باشید که اجرای ملودی در حالت نامناسب باعث بوجود آمدن اضطرار در تنفس و بروز اشکل در اجرا خواهد شد.

در حال نشسته، کمر باید صاف  و آرنج ها کاملا آزاد و بدون فشار باشند.

طریق بدست گرفتن سازدهنی در نوازندگان با توجه به سبک آنها سلیقه ای است.

ما برای تمرین با سازدهنی یک روش استاندارد را به شما معرفی می کنیم و تمرین های ارائه شده در این دوره نیز به این روش ری شما اجرا خواهد شد، شما نیز سعی کنید با این روش تمرین نموده ت به فرم مناسب برسید.

برای صحیح بدست گرفتن سازدهنی باید انگشت سبابه شست دست چپ صفحه زیرین ساز را بگیرد و بقیه انگشتان را طوری کنار یکدیگر قرار دهید که در داخل دست فضائی کروی تشکیل شود.

دست راست بیشتر وظیفه نگهداری ساز را بر عهده دارد و فقط کافیست حامل ساز باشد.

برای جا افتادن مطالب، حتما کلیپ آموزشی این درس را ملاحظه فرمائید.

 مشاهده ویدیو


Leave a Reply

به ما امتیاز دهید:
به این صفحه

به این سایت