آموزش فتوشاپ (90) – دستکاری یک تصویر با استفاده از Puppet Warp

ویژگی Puppet Warp به شما قابلیت انعطاف و خم شدن برای دستکاری تصویر می دهد. می توانید موقعیت نواحی، مانند مو یا بازو را تغییر دهید، درست مانند زمانی که نخ های عروسک خیمه شب بازی را می کشید. پین ها را در جاهایی که می خواهید حرکت آن ها را کنترل کنید قرار می دهید. شما از Puppet Warp برای خم کردن سر مدل به طرف عقب استفاده خواهید کرد تا به نظر برسد که به بالا نگاه می کند.
1- زمانی که لایه ی Model در پانل لایه ها (Layers) انتخاب شده است، مسیر Edit > Puppet Warp را انتخاب کنید.
یک شبکه ی مش بر روی نواحی نمایان درون این لایه ظاهر می شود- در این مورد، شبکه ی مش بر روی مدل قرار می گیرد. شما از این شبکه ی مش برای قرار دادن پین ها در نقاطی که می خواهید حرکت آن ها را کنترل کنید استفاده خواهید کرد ( یا اطمینان از اینکه حرکتی نخواهند داشت).
دستکاری یک تصویر با استفاده از Puppet Warp-1
2- در اطراف لبه های پیراهن کلیک کنید. هر بار که عمل کلیک را انجام می دهید، Puppet Warp یک پین اضافه می کند. تقریبا 10 پین کافی است.
پین هایی که به اطراف پیراهن اضافه کرده اید زمانی که سر را خم می کنید، پیراهن را سر جای خود نگه می دارد.
3- پینی که در قسمت پشت گردن است را انتخاب کنید. یک نقطه ی سفید در مرکز پین ظاهر می شد که مشخص می کند که آن پین انتخاب شده است.
دستکاری یک تصویر با استفاده از Puppet Warp-2
4- کلید Alt (ویندوز) یا Option (مکینتاش) را فشار دهید. یک دایره ی بزرگ تر در اطراف پین و یک منحنی دو سر کنار آن ظاهر می شود. هنگامی که نشانه گر را می کشید تا سر به عقب برگردد همچنان Alt یا Option را نگه دارید. می توانید زاویه ی چرخش را در نوار options ملاحظه نمایید، می توانید برای چرخش سر مقدار 135 را در آن قسمت وارد نمایید.
دستکاری یک تصویر با استفاده از Puppet Warp-3
5- زمانی که از چرخش راضی بودید بر روی دکمه ی Commit Puppet Warp دستکاری یک تصویر با استفاده از Puppet Warp-4در نوار options کلیک کنید یا Enter یا Return را فشار دهید.
6- کار خود را تا به اینجا ذخیره کنید.


اطلاعات فایل
نام فایل
 Lesson06.zip
حجم فایل
 12.7 مگابایت
توضیحات
 فایل های این درس آموزش فتوشاپ در لینک دانلود زیر موجود می باشد. برای دانلود روی لینک، کلیک کنید:
دانلود فایل
برای مشاهده لیست کامل درس های فتوشاپ سایت
اینجا را کلیک کنید

پکیج های پیشنهادی

There are 2 comments left Go To Comment

  1. آوا /

    من در layer گزینه model ندارم چه کار کنم جواب بدید سریع

    1. friendly / Post Author

      مدل نام لایه ایه که ایجاد کردید و می تونید اسم هر لایه ای رو “مدل” بذارید. برای این درس فایل های درس رو از لینک دانلود کنید و تصاویر و فایل های لازم رو خواهید دید.

Leave a Reply

به ما امتیاز دهید:
به این صفحه

به این سایت