آموزش فتوشاپ (46) – برش یک تصویر درون یک انتخاب و حذف آن

جدا کردن قسمت هایی از تصویر و تبدیل آن ها به فایل های دیگر

برای به وجود آوردن چندین تصویر از یک اسکن، از فرمان Crop And Straighten Photos استفاده می شود. این کار بر روی تصاویری با محیط مشخص و واضح و پس زمینه ی یک دست مانند فایل 03Start.psd، بهترین جواب را می دهد. برای امتحان این روش، فایل 03Start.psd در پوشه ی Lesson03 را باز کنید و از مسیر File > Automate > Crop And Straighten Photos عمل کنید. فتوشاپ به صورت خودکار هر تصویر فایل آغازین را جدا می کند و یک فایل فتوشاپ اختصاصی برای هر یک به وجود می آورد. می توانید هر فایل را بدون ذخیره کردن ببندید.

165                                        نتیجه                                                         تصویر اولیه

 

برش یک تصویر درون یک انتخاب و حذف آن

حال ترکیب شما کار گذاشته شده است، تصویر را برش دهید تا به اندازه ی نهایی برسد و اضافه های پس زمینه ای که از زمانی که انتخاب ها را جابجا می کردید باقی مانده است را تمیز کنید. می توانید برای برش یک تصویر هم از ابزار برش (Crop tool) استفاده کنید و هم از فرمان برش.

1- ابزار برش (Crop tool)166 را انتخاب کنید یا کلید C را فشار دهید تا ابزار فعلی به ابزار برش تبدیل شود. فتوشاپ یک مرز برش اطراف کل تصویر ایجاد می کند.

167

2- در نوار options ، گزینه ی Unconstrained را انتخاب کنید و سپس گزینه ی Delete Cropped Pixels را انتخاب کنید. با انتخاب Unconstrained، می توانید با هر نسبتی تصویر را برش دهید.

3- دستگیره های برش را بکشید تا بشقاب در ناحیه ی انتخابی قرار بگیرد با این کار پس زمینه و سایه های باقی مانده از بخش های که بیرون بشقاب چیده شده بودند، را حذف می کنید.

4- زمانی که موقعیت ناحیه ی برشی راضی بودید، بر روی دکمه ی تایید عملیات فعلی برش (Commit Current Crop Operation) 168 در نوار options کلیک کنید.

تصویر برش داده شده ممکن است بعضی اضافه های از پس زمینه ای که انتخاب کرده بودید و شکل های حذف شده را داشته باشد. آن را بعدا درست خواهید کرد.

5- اگر اضافه ی رنگ پس زمینه یا بقایای سایه های جا گذاشته شده تا درون ترکیب جلو آمده بود، از ابزار انتخاب مستطیلی(Rectangular Marquee tool)152 یا ابزار کمند (Lasso tool) 153برای انتخاب آن استفاده کنید. دقت کنید قسمت هایی از تصویر را که می خواهید نگه دارید را شامل نشود.

6- ابزار پاک کن(Eraser tool)169 را در پانل ابزار انتخاب کنید، و سپس مطمئن شوید که نمونه رنگ های پیش زمینه و پس زمینه در پانل ابزار روی پیش فرض تنظیم شده است: سیاه برای پیش زمینه و سفید برای پس زمینه.

7- در نوار options، پانل فرعی Brushes را باز کنید، و مقدار 80-pixel و برای سختی(hardness) قلمو 100% را مشخص کنید.

8- ابزار پاک کن را در عرض ناحیه ای که می خواهید حذف شود بکشید. می توانید به سرعت این کار را انجام دهید زیرا ابزار پاک کن تنها روی ناحیه ی انتخاب شده اثر می گذارد.

170

9- گام های 5 تا 8 را برای حذف هر اضافه ی ناخواسته ای از پس زمینه تکرار کنید.

10- از مسیر File > Save برای ذخیره کردن کار خود استفاده کنید.

171

از ابزارهای انتخاب مختلفی برای جابجا کردن تمام صدف ها به جای خود استفاده کرده اید. کلاژ کامل است.


اطلاعات فایل
نام فایل
 Lesson03.zip
حجم فایل
 13.8 مگابایت
توضیحات
 فایل های این درس آموزش فتوشاپ در لینک دانلود زیر موجود می باشد. برای دانلود روی لینک، کلیک کنید:
دانلود فایل
برای مشاهده لیست کامل درس های فتوشاپ سایت
اینجا را کلیک کنید

پکیج های پیشنهادی

There are 2 comments left Go To Comment

 1. رامین /

  سلام
  اموزش برداشتن کامل بکگران و پس زمینه از تصویر
  لطفا این اموزش رو برام ایمیل کنی ممنون

  1. friendly / Post Author

   متاسفانه آموزش خصوصی به این شکل وقت گیره. به زودی یک آموزش عمومی در همین زمینه در سایت قرار خواهیم داد تا همه ی بازدید کننده ها بتونن استفاده کنن.

Leave a Reply

به ما امتیاز دهید:
به این صفحه

به این سایت