×بستن تبلیغ

بررسی نشانه های سرکلید و چرخه ی پنجم ها

بررسی نشانه های سرکلید و چرخه ی پنجم ها

بررسی نشانه های سرکلید و چرخه ی پنجم ها

در آغاز اکثر نت های موسیقی نوشته شده، یک نشانه دیز یا بمل می بینید که درست کنار نشانه کسر میزان می باشند. به این گروه نشانه های در کنار یکدیگر، نشانه سر کلید می گویند که به ما نشان می دهد قطعه ی موسیقی در چه گامی نوشته شده است.
وقتی تنالیته یک آهنگ یا گامی که نت های بکار رفته در آن قطعه موسیقی را شکل دهی می کنند، بدانید، خوانش نت برایتان خیلی راحت تر می شود. نت های پسین را دارای این توان هستی بر اساس دانش تان از گام ها و نت های وابسته به آن پیش بینی کنید. ایضا هنگامی که همراه گروهی از نوازنده ها ساز می زنید، چنانچه گام را به طرز مطلوبی بدانید دارای این توان هستی آکوردهای آن را تشخیص دهید و پیش بینی کنید. دارای این توان هستی حس بزنید که ملودی موسیقی به چه سمتی پیش خواهد رفت. تقریبا مانند این مطلب است که بدانید کلمه پسین چیست، یا محتملا اینکه کلمات احتمالی پسین در جمله چه خواهند بود.
در این آموزش های این سری، همه چیز درباره نشانه های سرکلید و روش تشخیص سریع آن ها را یاد خواهید گرفت. درباره ی چرخه ی پنجم های فیثاغورث هم مطالعه خواهید کرد و هم اینکه چگونه دارای این توان هستی از آن ها برای خواندن نشانه سرکلید استفاده کنید. در آخر از همه، این آموزش ها را با بحث درباره نشانه های سرکلید ماینور و ماژور و مینورهای نسبی به پایان می رسانیم.

در قرن ششم پیش از میلاد مسیح، فیلسوف و دانشمند مشهور یونانی فیثاغورث، تصمیم گرفت که با کشف و اختراع روشی، استاندارد کردن و تشریح مسائل مربوط به نت ها و کوک در موسیقی را راحت تر کند. او ارتباط بین فرکانس نت های گوناگون و طول سیم ها را از قبل کشف نموده بود و به تعریفی از اکتاو رسیده بود. از این بر روی او به این نتیجه رسید که استاندارد کردن سیستم کوک در موسیقی قدم منطقی پسین است.

Leave a Reply

به ما امتیاز دهید:
به این صفحه

به این سایت