تمرین ساکسیفون

تمرین ساکسیفون

تمرین با ساکسیفون خود، شما را به اهداف موسیقی که دارید نزدیک تر می کند. ساکسیفون شما باید به همان صورتی که می خواهید اجرا شود. تکنیک، دانش و تجربه ی خوب به شما در این راه کمک خواهد کرد و این بدان معناست که شما باید تمرین کنید، تمرین کنید، تمرین کنید.

 

به طور منظم با ساکسیفون خود تمرین کنید

 

همانند ورزش و بسیاری فعالیت های دیگر ، شما با تمرین منظم به مقدار کم در یک زمان مشخص به جای تمرین زیاد گاه به گاه، پیشرفت می کنید. 5 جلسه تمرین به مدت 15 دقیقه در هر هفته بسیار بهتر از یک جلسه ی ماراتن به مدت دو یا پنج ساعت، درست قبل از درس ساکسیفون بعد است. نظم به شما کمک می کند آنچه را که تمرین می کنید حفظ و درونی سازید. می توانید گام به گام با ساکسیفون آشنا شوید. حتی سه جلسه به مدت 5 دقیقه در روز سودمند است.

سبک تمرین ساکسیفون شما

 

سعی کنید یک برنامه ی تمرینی یا یک روال تمرین درست کنید. روال می تواند شبیه به این باشد:

1-      ابتدا، گرم کنید.

از محدوده ی متوسط شروع کنید و تن های صدای ضعیف و طولانی را بنوازید.

2-      دوم، برای کار بر روی تکنیک انگشتان خود، به ترکیب های مختلف نت ها بپردازید.

3-      در گام بعد، تمرین فرازبندی و آرتیکولاسیون را شروع کنید.

این تمرین ها به هماهنگی بین زبان و انگشتان شما کمک می کند.

4-      حال، یک گام را ترجیحا با کمک حافظه ی خود تمرین کنید.

این تمرین تسلط و سرعت شما را پرورش می دهد.

5-      در آخر، قطعه ای را انتخاب کنید و آن را بنوازید.

اگر به بداهه نوازی علاقمند هستید، فرازهایی از جاز معمولی را بنوازید یا از واژگان یک سبک موسیقی دیگر، در صورت امکان در یک کلید یا بیشتر، استفاده کنید. اگر نیاز به تمرین بیشتر دارید، می توانید روی تمرین های ریتمیک کار کنید. و به تکنوازی های نمونه از رکوردهای مورد علاقه ی خود گوش دهید و آن ها را رونویسی کنید یا بر روی پرورش گوش خود تمرکز کنید.

همیشه می توانید چیزی را برای تمرین یا اصلاح بیابید. همه چیز نیاز نیست طبق برنامه پیش برود، حتی اگر شما تنظیم کرده اید که اینگونه عمل کنید.

Leave a Reply

به ما امتیاز دهید:
به این صفحه

به این سایت