×بستن تبلیغ

دوره خوانندگی و سلفژ – صدای بم

صدای عریان باس و بم – Bass

صدای بم یا باس، پایین ترین نوع صدا است. خواننده بم کسی است که تمامی نت های پایین را به راحتی می خواند.

محدوده : محدوده موسیقی صدای بم معمولا فا (پایین کلید باس) تا می (اولین خط از کلید تربل)  است ولی می تواند تا می بمل تا فا هم وسعت پیدا کند.

انتقال های محدوده صدا : بم از صدای سینه تا صدای میانه درحدود نت لا یا لا بمل پایین تر از دو میانی است و صدای سر آن در حدود ر یا ر بمل بالاتر از دو میانی است.

قدرت : صدای پایین و بم، قدرت این صدا است.

تن صدا : باس، عمیق ترین، غمگین ترین و سنگین ترین صدای مردانه است.

ضعف : ضعف صدای بم در صدای سر آن است.

تقسیمات : بریتون (baritone) پرکننده میان تنور میانی و بم است. باریتون معمولا از نت لا (اولین فضای کلید باس) یا فا (اولین فضا از کلید تربل) پایین دو بالا مردانه است. بریتون باس بعضی از پهنای باریتون و بضی از ژرفای بم را دارد و معمولا محدوده آن لا بمل (اولین فضای کلید باس) تا فا (اولین فضا از کلید تربل) و بعضی اوقات به اندازه نت سل پایین دو بالای مردانه بالا است. انتقال های محدوده صدای باریتون معمولا در لا و سی پایین تر از دو میانی و ر و می بالاتر از دو میانی است.

نقش های معمول اجرا : باس یا باریتون معمولا در تئاترهای موزیکال نقش شریر، پدر یا مرد سالخورده را دارد. مانند میکادو، جاد فرای در اوکلاما، کینگ آرتور در کملوت و تئودور در کارمن

نام های مشهور :  بم خوان های مشهور، جیمز موریس، ساموئل ریمی، خوزه فان دام و تنسی ارنی فورد و بری وایت هستند.برای مشاهده لیست کامل درس های سلفژ و خوانندگی سایت اینجا را کلیک کنید.


جدیدترین درس های سلفژ و خوانندگی ما را از طریق پست الکترونیک دریافت کنید

آدرس email خود را در این کادر وارد کنید.

توسط FeedBurner

Leave a Reply

به ما امتیاز دهید:
به این صفحه

به این سایت