آموزش فتوشاپ (59) – اضافه کردن لایه ی تنظیم (adjustment layer)

برای به کار بردن رنگ و تنظیمات تونال بدون ایجاد تغییرات دائمی در مقادیر پیکسل  تصویر، لایه های تنظیمات می توانند به تصویر اضافه شوند. به عنوان مثال اگر یک لایه ی تنظیم Color Balance به یک تصویر اضافه کنید می توانید مکررا با رنگ های مختلف امتحان کنید، زیرا تغییرات تنها روی لایه ی تنظیم (adjustment layer) اعمال می شود. اگر می خواهید به مقادیر اولیه پیکسل بازگردید می توانید لایه ی تنظیم را حذف یا پنهان کنید.

از لایه ی تنظیم در درس های دیگر استفاده کرده اید. در اینجا، یک لایه ی تنظیم Hue/Saturation را برای تغییر رنگ صورتی گل اضافه خواهید کرد.یک لایه ی تنظیم بر روی تمام لایه های زیرین خود در تصویر اثر می گذارد مگر آن که زمانی که آن را ایجاد می کنید انتخابی فعال باشد یا یک ماسک کوتاه کننده (clipping mask) ایجاد کنید.

1-      لایه ی Flower2 را از پانل لایه ها انتخاب کنید.

2-      بر روی آیکون Hue/Saturation در پانل تنظیمات (Adjustments panel) کلیک کنید تا یک لایه ی تنظیم Hue/Saturation اضافه شود.

237

3-      در پانل  Properties تنظیمات زیر را انجام دهید:

  • Hue: 43
  • Saturation: 19
  • Lightness: 0

238

این تغییرات بر روی لایه های Flower2، Pineapple Copy، Clouds و Background  تاثیر می گذارد. این تاثیر یا افکت جالب است، اما ما تنها می خواهیم لایه ی Flower2 را تغییر دهیم.

4-      بر روی لایه ی تنظیم Hue/Saturation راست کلیک (ویندوز) یا Ctrl – کلیک(مکینتاش) کنید و Create Clipping Mask را انتخاب کنید.

239

یک پیکان در پانل لایه ها ظاهر می شود که نشان می دهد که لایه ی تنظیم (adjustment layer) تنها برای لایه ی Flower2 به کار می رود. در درس های آینده در مورد  ماسک کوتاه کننده (clipping masks) یاد خواهید گرفت.


اطلاعات فایل
نام فایل
 Lesson04.zip
حجم فایل
 40.7 مگابایت
توضیحات
 فایل های این درس آموزش فتوشاپ در لینک دانلود زیر موجود می باشد. برای دانلود روی لینک، کلیک کنید:
دانلود فایل
برای مشاهده لیست کامل درس های فتوشاپ سایت
اینجا را کلیک کنید

پکیج های پیشنهادی

Leave a Reply

به ما امتیاز دهید:
به این صفحه

به این سایت