تبدیل متن به طلا با استفاده از فتوشاپ

در این آموزش افکت، نشان خواهیم داد که چقدر راحت می توان یک متن را با فتوشاپ با استفاده از چند استایل لایه و گرادیان به شکل طلا در آورد. هنگامی که افکت اصلی کامل شد، به کمک یکی از براش های فتوشاپ تلالو و درخشش ایجاد خواهیم کرد تا حروف واقعا بدرخشند.

در اینجا افکت طلایی متن را که بعد از اتمام کار خواهید دید را می بینید:

1 بیایید شروع کنیم!

گام 1: یک سند جدید فتوشاپ ایجاد کنید

کار را با ایجاد سند جدید فتوشاپ برای افکت خود شروع کنید. بالا به منوی File بروید و New را انتخاب کنید. یا می توانید یک سند جدید را با استفاده از کیبرد و فشار دادن Ctrl+N (ویندوز) یا Command+N (مکینتاش) ایجاد کنید. هر دو راه خوب است:

 2به مسیر File > New بروید.

این کار کادر محاوره ای New Document را باز می کند. اگر اندازه(size) و وضوح تصویر(resolution) سندی که نیاز دارید را می دانید ادامه دهید و مقادیر را وارد کنید. برای این آموزش ما مقدار Width را 1600 pixels و Height را 800 pixels تعیین کرده ایم و مقدار پیش فرض Resolution که 72 pixels/inch است را تغییر نداده ایم. Background Contents را روی White تنظیم کرده ایم . زمانی که کار خود را انجام دادید روی OK کلیک کنید و یک سند جدید بر روی صفحه ظاهر خواهد شد.

3 کادر محاوره ای سند جدید(New Document)

گام 2: سند جدید را با رنگ سیاه پر کنید

رنگ پس زمینه را از سفید به سیاه تغییر دهید تا حروف طلایی ما واقعا برجسته شود. بالا به منوی Edit که در بالای صفحه قرار دارد بروید و Fill را انتخاب کنید:

4 به مسیر Edit > Fill بروید

این کار کادر محاوره ای Fill را باز می کند. گزینه ی Use در بالا را روی Black تنظیم کنید. پایین در انتهای کادر محاوره ای مطمئن شوید Mode روی Normal و Opacity روی 100% است:

 5گزینه ی Use را روی Black تنظیم کنید

زمانی که انجام دادید روی OK کلیک کنید. فتوشاپ سند را با رنگ سیاه پر می کند.

 6رنگ پس زمینه به سیاه تغییر می کند

گام 3: ابزار تایپ(Type Tool) را انتخاب کنید

ابزار تایپ را از پانل ابزار که در سمت چپ صفحه نمایش است، انتخاب کنید. می توانید ابزار تایپ را با فشار دادن حرف T صفحه کلید انتخاب کنید:

 7انتخاب کردن ابزار تایپ

گام 4 : فونت خود را انتخاب کنید

با ابزار تایپ که انتخاب کرده اید، فونت خود را از نوار Options که در بالای صفحه نمایش است انتخاب کنید. برای این آموزش، ما از Times New Roman ، بولد (Bold) شده استفاده کرده ایم ، ولی شما می توانید فونتی متفاوت انتخاب کنید. از الان نگران اندازه ی متن تایپ شده نباشد زیرا بعدا آن را تغییر اندازه خواهیم داد:

 8یک فونت انتخاب کنید

گام 5: رنگ تایپ را روی سفید تنظیم کنید

در گام بعد رنگ تایپ را روی سفید تنظیم کنید، تا به راحتی بتوانید آن را روی پس زمینه سیاه هنگام اضافه کردن، ببینید. اگر از قبل روی سفید تنظیم شده است، می توانید از این گام بگذرید، در غیر این صورت روی نمونه رنگ نوار Options کلیک کنید:

 9

بر روی نمونه رنگ متن کلیک کنید

با این عمل Color Picker فتوشاپ باز می شود. یک راه برای انتخاب رنگ سفید در Color Picker وارد کردن مقدار 255 برای گزینه های R،G وB است. زمانی که کارتان تمام شد برای خارج شدن از آن روی OK کلیک کنید:

 10انتخاب سفید با تعیین مقادیر 255 برای R, G و B

گام 6: متن خود را اضافه کنید

با ابزار تایپ، و با فونتی که انتخاب کرده اید و رنگ تایپ که روی سفید تنظیم کردید، روی سند کلیک کنید و متن خود را وارد کنید. ما واژه ی “GOLD” را تایپ کرده ایم. دوباره نگران نشوید اگر متن خیلی کوچک است. ما آن را تغییر اندازه خواهیم داد:

 11متن خود را اضافه کنید

زمانی که این کار را انجام دادید، بر روی علامت تیک در نوار Options کلیک کنید تا متن پذیرفته شود و از حالت ویرایش خارج شود:

 12بر روی علامت تیک یا checkmark برای پذیرفتن متن کلیک کنید

گام 7: اندازه ی متن را تغییر دهید

با فرمان Free Transform فتوشاپ متن خود را تغییر اندازه دهید. بالا به منوی Edit که در بالای صفحه نمایش قرار دارد بروید و Free Transform را انتخاب کنید. همچنین می توانید با فشار دادن کلیدهای Ctrl+T (ویندوز) یا Command+T (مکینتاش)، Free Transform را انتخاب کنید:

 13به مسیر Edit > Free Transform بروید

این کار کادر تغییر شکل آزاد (Free Transform) و دستگیره ها (دایره های کوچک) را اطراف متن قرار می دهد. برای تغییر اندازه ی آن، روی هر یک دستگیره های گوشه کلیک کنید و بکشید. برای محدود شدن به شکل اولیه ی حروف و از دست ندادن ظاهر آن کلید Shift را هنگام کشیدن نگه دارید. برای حرکت متن به سمت جای خود، جایی در درون کادر Free Transform کلیک کنید و بکشید. زمانی که این کار را انجام دادید، Enter (ویندوز) و Return (میکینتاش) صفحه کلید خود را فشار دهید تا از حالت تغییر شکل آزاد خارج شوید:

 14تغییر اندازه و در مرکز قرار دادن متن بوسیله ی تغییر شکل آزاد (Free Transform)

گام 8: کپی کردن(Duplicate) لایه ی متن

در این لحظه، دو لایه در سند خود داریم – لایه ی پس زمینه که با رنگ سیاه پر شده است و یک نوع لایه که حاوی متن ما است. نیاز داریم که یک کپی از لایه ی متن خود ایجاد کنیم. راحت ترین راه برای این کار کلیک روی آن است و با دکمه ی موس که نگه داشته شده است، لایه ی متن را به طرف پایین روی آیکون لایه ی جدید(New Layer) در پایین پانل لایه ها بکشید( دومین آیکون از سمت راست):

 15لایه ی تایپی را به روی آیکون لایه ی جدید بکشید

دکمه ی موس را رها کنید، و فتوشاپ یک کپی از لایه ی تایپی بالای لایه ی اصلی بوجود می آورد:

 16پانل لایه ها یک کپی از لایه تایپی را نشان می دهد

گام 9: یک گرادیان شفاف (Gradient Overlay) اضافه کنید

با لایه ی متنی کپی شده که انتخاب شده است (باید با رنگ آبی مشخص شده باشد)، بر روی آیکون استایل لایه(Layer Styles) ، آیکون “fx” در پایین پانل لایه ها کلیک کنید:

17 بر روی آیکون Layer Styles کلیک کنید

از لیستی که ظاهر می شود گزینه ی Gradient Overlay را انتخاب کنید:

18 یک استایل لایه Gradient Overlay انتخاب کنید

 گام 10: گرادیان را ویرایش کنید

این کار کادر محاوره ای استایل لایه (Layer Style) را باز می کند که دارای تنظیمات Gradient Overlay در ستون میانی است. به طور پیش فرض فتوشاپ از یک گرادیان سیاه به سفید استفاده می کند. ما نیاز داریم که گرادیان را ویرایش کنیم و سیاه و سفید را با رنگ هایی که بیشتر شبیه “طلایی” است جایگزین کنیم. برای این کار، بر روی نوار نشان دهنده ی گرادیان (gradient preview bar) کلیک کنید:

 19بر روی نوار نشان دهنده ی گرادیان کلیک کنید

این کار ویرایشگر گرادیان(Gradient Editor) را باز می کند. بر روی ایستگاه سیاه رنگ(black color stop) دو بار کلیک کنید:

 20بر روی ایستگاه سیاه رنگ در ویرایشگر گرادیان دوبار کلیک کنید

این کار بار دیگر Color Picker را باز می کند. ما برای رنگ هایی که می خواهیم استفاده کنیم از عکس یک سکه ی طلا نمونه برداری کرده ایم، پس اگر می خواهید با این رنگ ها کار کنید، مقادیر روبروی را اعمال کنید: R = 247، G =238، B = 173. وقتی این کار را انجام دادید برای خروج از Color Picker بر روی OK کلیک کنید:

 21رنگ سیاه گرادیان را با رنگ روبرو جایگزین کنید: R:247, G:238, B:173

به ویرایشگر گرادیان بر گردید، بر روی ایستگاه رنگ سفید (white color stop) در قسمت زیرین سمت راست گرادیان دوبار کلیک کنید:

22

بر روی ایستگاه رنگ سفید در ویرایشگر گرادیان دوبار کلیک کنید

زمانی که Color Picker دوباره ظاهر شد مقادیر رو برو را وارد کنید: R = 193، G =172، B = 81. زمانی که انجام دادید بر روی OK کلیک کنید:

 23رنگ سفید گرادیان را با رنگ روبرو جایگزین کنید: R:193, G:172, B:81

گام 11: گرادیان را به عنوان یک پریست(Preset) ذخیره کنید

به این گرادیان اندکی دیگر نیاز خواهیم داشت، پس آن را ذخیره کنید. در ویرایشگر گرادیان، یک نام برای گرادیان تنظیم کرده ی خود، در زیر تصویر بندانگشتی Presets وارد کنید. ما نام آن را “Gold” گذاشته ایم، سپس بر روی دکمه ی New کلیک کنید تا گرادیان ذخیره شود:

 24گرادیان تنظیم شده را به عنوان Presets ذخیره کنید

یک تصویر بندانگشتی برای این گرادیان در ناحیه ی Presets ظاهر خواهد شد که به ما اجازه می دهد آن گرادیان را هر زمان که بخواهیم به سرعت انتخاب کنیم:

 25فتوشاپ یک تصویر بندانگشتی برای گرادیان از پیش تعیین شده جدید اضافه می کند

بر روی OK کلیک کنید تا ویرایشگر گرادیان بسته شود، اما کادر محاوره ای Layer Style را باز باقی بگذارید. متن تایپ شده ی شما حال باید به این شکل باشد:

 26متن بعد از ویرایش و استفاده از گرادیان

گام 12: استایل گرادیان را به “Reflected” تغییر دهید

در کادر محاوره ای Layer Style ، استایل (Style) گرادیان را از Linear (که تنظیمات پیش فرض است) به Reflected تغییر دهید:

 27گزینه ی Style را به Reflected تغییر دهید

این کار رنگ تیره ی طلایی را به هر ذو قسمت بالا و پایین متن حرکت می دهد و رنگ روشن تر در میان باقی می ماند:

 28نتیجه ی تنظیم Style گرادیان روی Reflected

گام 13: استایل لایه ی Bevel And Emboss را انتخاب کنید

مستقیما بر روی Bevel & Emboss در بالای لیست استایل ها در سمت چپ کادر محاوره ای Layer Style کلیک کنید. اگر فقط روی جعبه ی چک آن کلیک کنید، آن استایل را فعال می کنید اما به گزینه های موجود در آن دسترسی نخواهید داشت. ما به آن گزینه های نیاز داریم، و برای این منظور، باید مستقیما روی نام استایل کلیک کنید:

 29روی نام Bevel & Emboss کلیک کنید

گام 14: گزینه ی Technique را به “Chisel Hard” تغییر دهید

ستون وسط کادر محاوره ای Layer Style به گزینه های Bevel and Emboss تغییر می کند. گزینه ی Technique را از Smooth به Chisel Hard تغییر دهید:

 30گزینه ی Technique را به Chisel Hard تغییر دهید

گام 15: گزینه ی Gloss Contour را به “Ring Double” تغییر دهید

پایین در قسمت Shading، بر روی پیکان کوچک سمت راست تصویر بندانگشتیGloss Contour کلیک کنید (بر روی خود تصویر بندانگشتی کلیک نکنید، بر روی پیکان کنار آن کلیک کنید) و کانتور Ring – Double را با دوبار کلیک کردن بر روی تصویر بندانگشتی آن انتخاب کنید (ردیف پایین ،سومی از سمت چپ):

31 بر روی پیکان Gloss Contour کلیک کتید و بر روی تصویر بندانگشتی Ring – Double دوبار کلیک کنید

گام 16: Anti-Aliasing را روشن کنید

درست در کنار Gloss Contour گزینه ی Anti-aliased قرار دارد. درون جعبه ی چک (checkbox) کلیک کنید تا انتخاب شود. این کار لبه های ناهمواری که ممکن است دیده شوند را نرم می کند:

 32Anti-Aliasing را روشن کنید

افکتی که تا الان انجام داده اید:

 33متن بعد از به کار بردن Bevel and Emboss

گام 17: اندازه را افزایش دهید تا درون حروف را پر کند

اندازه ی Bevel and Emboss را زیاد کنید تا به فضای آزاد درون حروف نزدیک شود. راحت ترین کار برای اعمال آن کلیک کردن در درون کادر مقدار Size است تا به حالت فعال درآید، سپس پیکان جهت دار بالا(Up arrow) بر روی صفحه کلید را چندبار پشت سر هم فشار دهید. هنگامی که این کار را انجام دادید خواهید دید که حروف از لبه ی بالایی تا میانه پر می شوند. مقدار واقعی که شما نیاز دارید به اندازه ی سند شما که از آن استفاده می کنید بستگی دارد. برای ما مقدار 46 pixels جواب می دهد:

34اندازه را افزایش دهید

حال حروف به زیبایی پر شده اند که باعث می شود توپرتر به نظر برسند:

 35نتیجه بعد از افزایش مقدار Size

گام 18: افزایش Depth برای افزایش افکت نوردهی

در گام بعد، مقدار Depth را با کشیدن نوار کشویی آن به سمت راست افزایش دهید. این کار نوردهی را افزایش می دهد و کنتراست بیشتری اضافه می کند تا حروف انعکاس بیشتری داشته باشند. ما مقدار Depth را حدود 170% تعیین کرده ایم:

 36مقدار عمق (Depth) را افزایش دهید

و حال افکت حروف طلایی ما شروع به شکلگیری کرده است:

 37افکت بعد از افزایش میزان عمق (Depth)

گام 19: گزینه ی “Contour” را روشن کنید

بر روی جعبه ی چک Contour که درست در زیر استایل Bevel & Emboss در سمت چپ کادر محاوره ای Layer Style است کلیک کنید. نیازی نیست تا هیچ یک از گزینه های استایل Contour را تغییر دهید. ما فقط نیاز داریم که روشن باشد و برای این منظور تنها کاری که نیاز است کلیک کردن در درون جعبه ی چک آن است:

 38استایل فرعی Contour را برای Bevel and Emboss روشن کنید

استایل Contour افکت نوردهی را پیش تر می برد:

 39افکت بعد از روشن کردن استایل کانتور (Contour)

گام 20: یک تابش درونی (Inner Glow) اضافه کنید

یک افکت دیگر نیاز داریم قبل از آنکه از کادر محاوره ای Layer Style خارج شویم. مستقیما روی کلمه ی Inner Glow در لیست استایل ها در سمت چپ کلیک کنید:

 40بر روی واژه ی “Inner Glow” کلیک کنید

گزینه های Inner Glow در ستون وسط کادر محاوره ای Layer Styleظاهر خواهد شد. ابتدا حالت ترکیب (Blend Mode ) را از حالت Screen به Multiply تغییر دهید، سپس Opacity را تا میزان 50% کاهش دهید. رنگ تابش را با کلیک کردن روی نمونه رنگ زیر واژه ی “Noise” تغییر دهید. زمانی که Color Picker ظاهر شد، یک رنگ نارنجی با تظیمات رو برو انتخاب کنید : R=232، G=128، B=31 (مااین رنگ را از عکس یک آجر طلایی نمونه برداری کرده ایم)، سپس بر روی Ok کلیک کنید تا Color Picker بسته شود. در نهایت، مقدار Size را تا حدود 75 px افزایش دهید، اگر چه ممکن است نیاز باشد بسته به ابعاد سندتان این مقدار را امتحان کنید. هدف از این مقدار Size این است که مطمئن شوید تابش کاملا ضخامت حروف را می پوشاند:

 41تنظیم گزینه های Inner Glow

زمانی که این کار را انجام دادید، بر روی OK در کادر محاوره ای Layer Style کلیک کنید تا بسته شود. افکت باید الان چیزی شبیه این باشد:

 42افکت حروف طلایی بعد از به کار بردن Inner Glow

گام 21: لایه ی تایپی اولیه را انتخاب کنید

بر روی لایه ی تایپی اولیه در پانل لایه ها کلیک کنید تا انتخاب شود و به صورت فعال درآید:

 43لایه ی تایپی اولیه را انتخاب کنید

گام 22: یک حاشیه (Stroke) اضافه کنید

دوباره روی آیکون Layer Styles در زیر پانل لایه ها کلیک کنید:

44

بر روی آیکون Layer Styles کلیک کنید

از لیست Stroke را انتخاب کنید:

 45استایل لایه ی Stroke را انتخاب کنید

فتوشاپ کادر محاوره ای Layer Style را دوباره باز می کند، این بار گزینه های Stroke در ستون میانی را تنظیم کنید. ابتدا Fill Type را از Color به Gradient و Style را از Linear به Reflected تغییر دهید. سپس Size حاشیه در بالا را تا حدود 8 px افزایش دهید (مطمئن شوید Position روی Outside تنظیم شده است):

46گزینه های Stroke

گام 23: گرادیان از پیش تعیین شده (Preset) را انتخاب کنید

به گام 11 باز گردید، ما تنظیمات گرادیان طلایی را به عنوان یک preset ذخیره کردیم. با استفاده از انتخاب آن گرادیان از پیش تنظیم شده،حاشیه خود را با همان رنگ ها تنظیم می کنیم. بر روی پیکان کوچک سمت راست نوار نمایشگر گرادیان کلیک کنید:

 47بر روی پیکان کنار نوار گرادیان کلیک کنید

با این کار انتخاب کننده یGradient Preset را باز می شود. بر روی تصویر بندانگشتی گرادیان از پیش تعیین شده ی طلایی دوبار کلیک کنید. به احتمال زیاد آخرین تصویر بندانگشتی موجود در لیست باشد:

48بر روی گرادیان طلایی از پیش تنظیم شده دوبار کلیک کنید

و حال حاشیه همرنگ با رنگ های خود متن می شود:

 49افکت بعد از اضافه کردن گرادیان طلایی به حاشیه

گام 24: Bevel And Emboss را برای Stroke به کار ببرید

مستقیما بر روی Bevel & Emboss در بالای لیست استایل ها در سمت چپ کلیک کنید. این بار، به جای استفاده از آن در متن، آن را برای حاشیه به کار می بریم:

 50بر روی Bevel & Emboss کلیک کنید

Style را از Bevel and Emboss به Stroke Emboss تغییر دهید تا افکت بر روی خود حاشیه اعمال شود. سپس، همانطور که پیش از این انجام دادید، Technique را به Chisel Hard وSize را به حدود 8 px تنظیم کنید(همان اندازه ای که حاشیه دارد). همچنین همانطور که پیش از این انجام دادیم، بر روی پیکان کوچک کنار تصویر بندانگشتیGloss Contour کلیک کنید و بر روی کانتور Ring – Double برای انتخاب آن دوبار کلیک کنید. در نهایت، Anti-aliased را برای نرم کردن هر نوع ناهمواری لبه ها انتخاب کنید:

 51گزینه ی Bevel and Emboss را برای حاشیه (stroke) انتخاب کنید

 استایل Contour که درست در زیر Bevel & Emboss قرار دارد را با کلیک کردن درون جعبه ی چک آن روشن کنید:

 52

گزینه ی Contour را برای حاشیه انتخاب کنید

تاثیر به کار بردن گزینه ی Bevel and Emboss (و Contour) برای حاشیه:

 53حال حاشیه همان نوردهی و انعکاس را که متن دارد را دارا می باشد

گام 25: به کار بردن تابش بیرونی(Outer Glow)

تنها یک استایل لایه باقی مانده است. بیایید یک تابش خفیف به متن بدهیم تا نور از روی حروف طلایی منعکس شوذ. بر روی عبارت Outer Glow در سمت چپ کادر محاوره ای Layer Style کلیک کنید تا استایل Outer Glow روشن شود و گزینه های آن نمایش داده شوند:

 54Outer Glow را انتخاب کنید

مقدارOpacity تابش را تا میزان 40% کاهش دهید، سپس بر روی نمونه رنگ ، درست در زیر واژه ی “Noise” کلیک کنید تا رنگ تغییر کند. زمانی که Color Picker ظاهر شد، همان رنگی که برای تابش درونی (Inner Glow) با تنظیمات R=232، G=128، B=31 انتخاب کرده بودیم را انتخاب کنید. بر روی OK کلیک کنید تا Color Picker بسته شود. در نهایت، Size را تا حدود 60 px افزایش دهید:

 55گزینه های Outer Glow

در این مرحله، کارمان با استایل لایه ها تمام شده است، پس بر روی OK کلیک کنید تا کادر محاوره ای Layer Style بسته شود. این متن طلایی ما با تمام استایل های به کار گرفته شده است:

 56افکت ها تقریبا تمام است

گام 26: لایه ی متنی کپی شده را انتخاب کنید

تنها کاری که باقی مانده است اضافه کردن مقداری درخشش است، و آن ها را در لایه ی مجزای خود اضافه خواهیم کرد. بر رویType copy layer (بالاترین لایه) در پانل لایه ها کلیک کنید تا انتخاب شود:

 57بالاترین لایه را انتخاب کنید

گام 27: یک لایه ی خالی جدید ایجاد کنید

با لایه ی بالایی که انتخاب شده است، کلید Alt (ویندوز) یا Option (مکینتاش) صفحه کلید خود را فشار دهید و نگه دارید و بر روی آیکونNew Layer  در پایین پانل لایه ها کلیک کنید:

 58زمانی که Alt (ویندوز) یا Option (مکینتاش) را نگه داشته اید روی آیکون New Layer کلیک کنید

فتوشاپ کادر محاوره ای New Layer را باز می کند و فرصتی به ما می دهد که نام لایه ی جدید را قبل از اضافه کردن آن تغییر دهیم. نام لایه را “sparkles”  بگذارید، سپس بر روی OK کلیک کنید تا کادر محاوره ای بسته شود:

 59نام لایه ی جدید را تعیین کنید

حال لایه ی جدید “sparkles” به عنوان بالاترین لایه در پانل لایه ها ظاهر می شود:

 60لایه ی جدید بالای لایه های دیگر اضافه می شود

گام 28: ابزار قلمو (Brush Tool) را انتخاب کنید

برای ایجاد درخشش، ما از یکی از براش های فتوشاپ استفاده کرده ایم. ابزار قلمو یا براش را از پانل ابزار انتخاب کنید. همچنین می توانید با فشار دادن حرف B بر روی صفحه کلید خود آن را انتخاب کنید:

 61ابزار قلمو (Brush Tool) را انتخاب کنید

گام 29: براش های Assorted را لود کنید

با ابزار براش که انتخاب شده است، هر جایی درون سند راست کلیک (ویندوز) یا کنترل کلیک (مکینتاش) کنید تا انتخابگر براش های از پیش تعیین شده(Brush Preset picker) باز شود، سپس بر روی آیکون منو در گوشه ی بالا سمت راست کلیک کنید:

 62بر روی آیکون منوی انتخاب کننده ی Brush Preset کلیک کنید

Assorted Brushes را از منویی که ظاهر می شود انتخاب کنید تا این براش ها در فتوشاپ لود شود:

63

فتوشاپ از شما خواهد پرسید که آیا می خواهید براش های فعلی را با ست براش های جدید عوض کنید. بر روی Append کلیک کنید تا آن ها را به براش های موجود اضافه کنید:

64Assorted Brushes به دسته ی براش های موجود اضافه می شود

گام 30: براش Crosshatch 4 را انتخاب کنید

اسکرول انتخابگر Brush Preset را به پایین بیاورید تا زمانی که به انتهای آن نزدیک شوید و دنبال Crosshatch 4 بگردید. اگر راهنما در فتوشاپ فعال باشد، اسم براش ها زمانی که نشانه گر موس را بر روی تصویر بندانگشتی آن ها می برید، ظاهر می شوند. اگر اینگونه نشد، دنبال یکی بگردید که شبیه “X” با شماره ی 48 در پایین آن باشد(منظور از 48 این است که اندازه ی پیش فرض براش 48 پیکسل است). بر روی تصویر بندانگشتی Crosshatch 4 دوبار کلیک کنید تا انتخاب شود و انتخابگر Brush Preset بسته شود:

 65دنبال تصویر بندانگشتی براش Crosshatch 4 بگردید و بر روی آن دوبار کلیک کنید تا انتخاب شود

گام 31: از یک رنگ متن برای استفاده در تلالو ها(Sparkles) نمونه برداری کنید

کلید Alt (ویندوز) یا Option (مکینتاش) را از صفحه کلید خود فشار دهید و نگه دارید تا به طور موقت ابزار براش به ابزار قطره چکان (Eyedropper Tool) تغییر کند و بر روی یکی از روشن ترین نقاط متن برای نمونه گیری از رنگ آن کلیک کنید . این رنگ، رنگ براش شما خواهد شد و از این رنگ برای تلالو ها استفاده خواهیم کرد:

66کلید Alt (ویندوز) یا Option (مکینتاش) را نگه دارید و از یک رنگ در افکت نمونه برداری کنید

گام 32: درخشش های تصادفی اطراف متن بگذارید

کلید Alt (ویندوز) یا Option (مکینتاش) صفحه کلید خود را رها کنید تا ابزار قطره چکان مجددا تبدیل به ابزار براش شود، سپس برای ایجاد تلالو یا درخشش به صورت اتفاقی و نامرتب در نقاطی در اطراف متن خود کلیک کنید. برای نامرتبی بیشتر، اندازه ی ابزار براش را برای هر کلیک با فشار دادن کلیدهای براکت چپ و راست در صفحه کلید خود کوچکتر (براکت چپ) یا بزرگتر (براکت راست) کنید. خیلی تلالو اضافه نکنید زیرا زیاده روی می شود. دو جفت بزرگ و کوچک تمام چیزی است که در حقیقت نیاز دارید. اگر از اخرین درخششی که اضافه کرده اید راضی نبودید، کلیدهای Ctrl+Z (ویندوز) یا Command+Z (مکینتاش) بر روی صفحه کلید خود فشار دهید تا آن را لغو کنید، سپس دوباره تلاش کنید:

67 افکت بعد از اضافه کردن مقداری درخشش

اگر شدت نور  کمی زیاد است، مقدار Opacity در بالا سمت راست پانل لایه ها را کم کنید. ما آن را به میزان 60% کاهش داده ایم:

 68تیرگی (opacity) لایه را کاهش دهید

با این کار، کار ما تمام شد! بعد از کاهش opacity لایه ی “sparkles” ، افکت نهایی متن طلایی به این صورت است:

 69نتیجه ی نهایی

و این چیزی است که داریم! و اینگونه با استفاده از استایل های لایه، ، یک گرادیان معمولی و یک براش ساده در Photoshop CS6 و CC (Creative Cloud) یک متن به طلا تبدیل می شود !

منبع: www.photoshopessentials.com

برای مشاهده لیست کامل درس های فتوشاپ سایت
اینجا را کلیک کنید

پکیج های پیشنهادی

There are 3 comments left Go To Comment

 1. فتوشاپ CS5 /

  دانلود کتاب فتوشاپ CS5
  http://booktolearn.com/?p=647

 2. mohammad /

  very gooooooooooooood

 3. Zara /

  خیییییلی خوب بود ممنون ! ♥

Leave a Reply

به ما امتیاز دهید:
به این صفحه

به این سایت