a class=

آموزش فتوشاپ (49) – تغییر نام و کپی کردن یک لایه

a class=

برای اضافه کردن محتوا به یک تصویر و به طور هم زمان ایجاد لایه ی جدید برای آن، یک شی یا لایه را از یک فایل به پنجره ی تصویر فایل دیگر بکشید. چه از پنجره ی تصویر فایل اصلی عمل کشیدن یا drag را انجام دهید یا از پانل لایه های آن، تنها لایه ی فعال در فایل مقصد دوباره ساخته می شود.

تصویر Beach.psd را به درون فایل 04Working.psd بکشید. قبل از شروع، مطمئن شوید که هر دوفایل 04Working.psd و Beach.psd باز هستند و فایل Beach.psd انتخاب شده است.

ابتدا، روی Layer 1 نامی تشریحی تر بگذارید.

1- در پانل لایه ها (Layers panel)، بر روی نام Layer 1 دوبار کلیک کنید، Beach را تایپ کنید و سپس Enter یا Return را فشار دهید. لایه را انتخاب شده نگه دارید.

177

2- از مسیر Window > Arrange > 2-Up Vertical عمل کنید. فتوشاپ هر دو فایل تصویری باز را نمایش می دهد. تصویر Beach.psd را انتخاب کنید تا به صورت فعال درآید.

3- ابزار جابجایی (Move tool)140 را انتخاب کنید، و از آن برای کشیدن تصویر Beach.psd به روی پنجره ی تصویر 04Working.psd استفاده کنید.

178

پیشنهاد: اگر دکمه ی Shift را هنگام کشیدن یک تصویر از یک فایل به فایل دیگر، نگه دارید، تصویر کشیده شده خود بخود در مرکز پنجره ی تصویر مقصد قرار می گیرد.

لایه ی Beach اکنون در پنجره ی تصویر و پانل لایه های فایل 04Working.psd بین لایه های Background و Pineapple ظاهر می شود. فتوشاپ همیشه لایه ی جدید را مستقیما در بالای لایه ی انتخاب شده اضافه می کند، شما پیش تر لایه ی Background را انتخاب کرده بودید.

179

4- فایل Beach.psd را بدون ذخیره کردن تغییرات روی آن ببندید.

5- بر روی سربرگ Mini Bridge دوبار کلیک کنید تا بسته شود.اطلاعات فایل
نام فایل : Lesson04.zip
حجم فایل : 40.7 مگابایت

توجه : فایل های این درس آموزش فتوشاپ در لینک دانلود زیر موجود می باشد. برای دانلود روی لینک، کلیک کنید:

دانلود فایل

برای مشاهده لیست کامل درس های فتوشاپ سایت
اینجا را کلیک کنید

پکیج های آموزشی پیشنهادی

Only 1 comment left Go To Comment

  1. ناشناس /

    سایتتون محشره.

Leave a Reply


− 2 = پنج

به ما امتیاز دهید:
به این صفحه

به این سایت